En İyi Protein Tozu


Body ve Fitness sporu ile uğraşanlar için en iyi protein tozu listesi hazırladık. Bu listede en çok tercih edilen ve f/p ürünü olan protein tozu yorumlarını sizin için bir araya getirdik.

Öncelikle Supplement nedir, Amino asit nedir ve en iyi protein çeşitleri üzerinde durup daha sonra Whey proteinlerini inceleyeceğiz.

Supplement Nedir

Wikipedia tanımına göre Supplement: Hayvan ve insanlarda doğal gıdaların yanında hastalık ve yetersiz beslenme gibi durumlarda takviye olarak verilen maddeye Supplement denilmektedir.

AminoAsit Nedir

Bir Supplement olan Aminoasit ise: Proteini oluşturan yapı taşlarına verilen isimdir. Aminoasit içeren besinler aynı zamanda protein yönünden zengin besindir.

Protein Tozu Nedir

Protein kas yapısının en temel taşıdır. Vücudumuzdaki hücrelerin büyük bir bölümü protein hücrelerinden oluşmaktadır. Protein hücreleri sürekli olarak kendini yenilemektedir eğer eksik protein alımı olduğu zaman protein hücreleri azalarak kaslarda yıkılma oluşmaktadır. 

Protein Tozu Nedir
Bu durumda spor ile uğraşanlar bu açığı kapatmak için supplementlere baş vurmaktadır. Bu supplementlerin başında ise Protein Tozu gelmektedir.

Protein Çeşitleri;

Hangi protin tozunu kullanmalıyım diyorsanız eğer aşağıda yer alan whey, kazain ve soya protein çeşitlerinin özelliklerine hızlıca göz atabilirsiniz. Fitness ile uğraşanların aklında daha çok oluşan "Whey protein nedir, neden whey proteini" soruları aşağıdaki özellikleri incelediğinde cevap bulacaktır.

Whey Proteini; Hızlı kana karışır, bütün esansiyel amino asitleri içeren, Zengin BCAA

Kazain Proteini; Sütte bulunan protein çeşididir. Sindirimi uzun sürer,(Yatarken tüketilme nedeni budur.) Tüm esansiyel amino asitleri içerir.

Soya Proteini; Bitkisel protein olmasına rağmen tüm esansiyel amino asitleri içerir ayırıcı noktası Laktoz alerjisi olanlar soya proteinini kullanmaktadır. Vücutta emilim hızı Whey ve Kazain proteini arasındadır.

Yumurta Proteini; Doğal ve ucuz olarak bulabileceğiniz en kaliteli proteindir. Sarısı vitamin ve yağ beyazında protein bulunmaktadır. 1 Yumurta beyazı 11 Gram protein içermektedir. Sindirimi hızlıdır. Vücut çalışanlar için önerilen tüketimi rafadan kıvamındadır.

Bu durumda öne Whey proteini ve yumurta proteini çıkmaktadır. Spor esnasında ve spor sonrasında kullanım rahatlığı ile whey proteini daha çok tercih edilmektedir. Biz de size aşağıda hazırladığımız ve tek tek incelediğimiz en kaliteli protein tozu listesine şimdi bir göz atabiliriz.

En İyi Protein Tozu İnceleme

SıraSupplement İsmi - Protein Tozu MarkalarıServis Sayısı
1Weider Premium Whey76
2Optimum Gold Standard Whey 75
3Multipower Pure Whey Protein 66
4Muscletech Nitrotech Whey Gold52
5Hardline Whey 3Matrix Protein52
 1. Weider Premium Whey Protein Tozu

weider- en iyi protein tozu markası
en iyi Protein Tozu markası - Weider
En iyi protein tozu listesinde en çok sevilen ve en çok satılan protein tozu olan Weider Premium Whey, kalitesi zengin aminoasitleri ve lezzetli tadı ile ön plana çıkıyor.

Weider, topaklanma yapmamakta ve kolaylıkla karışmaktadır. BCAA ve izole protein açısından da rakiplerine göre üstündür.

Menşei
ABD
Servis Sayısı76

Servis Başı Protein
23 Gram
Servis Maliyeti9 TL
Tadı Çeşitler Mevcut
Protein tozu markaları arasında benim kalbimde 1. numarada yer almaktadır. Zira dünyada en çok satılan protein tozudur.

2. Optimum Gold Standard Whey Tozu

En iyi protein tozu markası Gold standart Whey
En iyi protein tozu listesinde ikinci sırada yer alıyor. Tadı oldukça güzel 9 farklı aromadan oluşuyor.

Suda rahat karışıyor ve topaklanma olmuyor. Protein tozunun tek servisinde 24 gram protein ve %22 oranında BCAA bulunmaktadır. Bu da oldukça cazip bir aminoasit içeriği demektir.

Menşei
İngiltere
Servis Sayısı75

Servis Başı Protein
24 Gram
Servis Maliyeti4 TL
Tadı 9 farklı aroma
Protein tozu markaları arasında benim kalbimde 2. numarada yer almaktadır. Zira dünyada en çok satılan ikinci protein tozudur.

3- Multipower Pure Whey Protein  Tozu

En iyi protein tozu markası - Multipower
En iyi protein tozu listesinde üçüncü sırasında Alman menşeili Multipower Pure Protein tozunu tavsiye ediyoruz. 2015 yılı Avrupanın en iyi protein tozu ünvanı var.

Yüksek aminoasit değerleri sayesinde en çok tercih edilenler arasında yer almaktadır.

Menşei
Almanya
Servis Sayısı66

Servis Başı Protein
24 Gram
Servis Maliyeti6,75 TL
Tadı çilek,muz,çikolata
4- Muscletech Nitrotech Whey Gold

En iyi protein Tozu markası - nitrotech
En iyi protein tozu listesinde dördüncü sırada yer alan Muscletech, özel formülü sayesinde toplaklanmayı önlemekte ve kolaylıkla karışmaktadır. Servis başı maliyeti 10 TL gibi bir rakama denk gelmektedir. 

BBCA ve Glutamin de içermektedir. Ayrıca takviye olarak BCAA almak isteyenler için tavsiye edilir.

Menşei
ABD
Servis Sayısı32.9

Servis Başı Protein
24 Gram
Servis Maliyeti6,3 TL
Tadı Çikolata
5- Hardline Whey 3Matrix Protein Tozu

En iyi protein Tozu markası - Hardline
En iyi protein tozu listesinde, beşinci sırada yer verdiğimiz Hardline ürününü kullanırken 1 serviste 2 ölçü kullanmanız gerekmektedir.

Kreatinglutamin ve BCAA bakımından tatmin edicidir.

Menşei
Türkiye
Servis Sayısı20

Servis Başı Protein
35 Gram
Servis Maliyeti5,75 TL
Tadı 
En kaliteli protein tozu markaları üreticileri arasında, yerli üretim olması ile dikkat çekmektedir. 


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder