Erkeklerin Evlenmek İstememe Nedenleri


Erkekler neden evlenmek istemiyor ve evlilikten kaçıyor? Özellikle büyük şehirlerde evlenme yaşının 35 yaşına kadar çıktığı gözlenmektedir. Erkeklerin evlenmek istememe nedenlerini sizler için sıraladık.

1. Özgürlüklerin Kısıtlanması

Erkekler bekarlık dönemlerinde oldukça özgürdürler. Osmanlı dönemindeki harem gibi bir yerden tek eşililiğe geçiş yapacak olmak düşüncesi onları korkutmaktadır. Bunun yanında düzensiz hayatının belli bir düzene ve standarta binmesi de bir hayli erkekleri korkutmaktadır.

Erkeğin kısıtlanması
Özgürlüklerinin biteceği ve kısıtlanacağı düşüncesi ile evlilikten kaçmaktadırlar. 

2. Kişisel Alan Kaybı

Erkekler özel bir alana ihtiyaç duyarlar. Bu kimi zaman araç olur kimi zaman spor olur kimi zaman balık tutmak olur. Her erkeğin belli bir hobisi ve vakit geçirmekten hoşlandığı bir şey vardır. 

Çoğu zaman erkek erkeğe vakit geçirmekten hoşlanırlar fakat iş evliliğe gelince bu hobilerine vakit ayıramayacağı için evlilik cazip gelmemektedir bir çok kişiye göre.

3. Sonsuza Kadar Tek Partner

Zevkine düşkün bireyler cinsel hayatlarında ki çeşitliliği de sevmektedir. Sürekli bir kişi olmasından da farklı zamanlarda farklı kadınlarla birlikte olmak ister.

Tek Partner
Bir ünlünün de dediği gibi " ben sizin yerinizde olsam evlenmem her gün başka çiçekten bal almak varken" şeklindeki sözü de erkeklerin birden fazla kadına düşkünlüğü evlenmenin önündeki engellerden biri olarak görüşmektedir.

4. Çevre Etkisi 

Özellikle evli erkek arkadaşlarının "ben yandım sen yanma, bekarlık sultanlıktır." gibi sözleri de bir çok evlilik kapısındaki erkeği evlilikten soğutmakta ve günümüzde boşanma oranlarının eskiye göre kat ve kat artması da çevrenin birey üzerindeki etkisine örnektir.

Bekarlık sultanlıktır.
6. Uzlaşma Eksikliği

Kadınlar istediğini yaptırma konusunda muazzam dırlar. Evlilikte bir uzlaşma yeteneğidir. Fakat kadınlar bunu özellikte yatakta çok iyi kullanmaktadırlar. İstediğimi yap yoksa bir daha sana yok... şeklinde baskı kurmaktadır.

7. Zaman Sorunu

Aslında özel alanda da bahsettiğimiz gibi, ciddi ilişkiler muazzam bir zaman ve enerji gerektirir. Çoğu zaman hobileri bir kenara bırak ve kendi zevkerinizden taviz vermeniz gerekmektedir.

Ee ne de olsa her spor ve hobi eş ile birlikte yapılamayabilir.

8. Maddi Sorunlar

Günümüz bireyleri, belli bir birikime ve maddi özgürlüğe erişmeden evlilik düşünmemektedir. Bu durum özellikle büyük şehirlerde geçerlidir. İlçe ve köylerde geçim sıkıntısı nispeten daha az olduğu için bu durumlar gözardı edilebilir. 

evlilikte maddi sorunlar
Evlenecek birey öncelikle üniversite iş hayatı derken geleceği için bir birikim yapmaktan kaçınmaktadır. Bunları gerçekleştirmesi ise günümüz Türkiye'sinde malesef 30 yaşları bulmakta ve geçebilmektedir.

Evlilik önündeki en büyük sorunların başında gelmektedir Maddi sorunlar. Bir kız istemeye gidildiği zaman ilk sorulan sorulardan birisi de "Eee gencimiz ne işle meşgul?" sorusu olmaktadır.

kız isteme - maaşı var mı?
9. Kadınlara Güvensizlik

Erkeklerin evlenmek istememe nedenlerinden birisi de bir çok erkek geçmişte yaşadığı sorunlu ilişilerden dolayı, kadının aldatacağı ve ihanete uğrayacağını düşünür ve bu yüzden ciddi bir ilişki içerisine girmek istemez. 

10. Baskı Görmek

Birçok kadın, evlenmek için birlikte olduğu erkeğe baskı yapması çoğu zaman ters etki göstererek erkeği kendisinden ve bir sonraki ciddi ilişkisinden uzaklaştıracak ve gözünü korkutacaktır.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder