iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma Yöntemi


Unutulan iphone etkinleştirme kilidi kırma yöntemi arıyorsanız aşağıda yer alan çözüm yolları ile iPhone cihazınızın etkinleştirme kodunu kırabilirsiniz.

iPhone etkinleştirme kodunu kırmak aynı zamanda telefon hırsızlıkları  ile bağlantılı olabileceği için sadece yasal yolları anlatarak "UNUTTUĞUNUZ iPHONE ETKİNLEŞTİRME KODUNU" geri almanızı sağlayacağız.

Etkinleştirme Kilidi Nedir

IOS 7 ve üstü güncellemelerinde "iPhone'umu Bul" ve "Etkinleştirme Kilidi" özelliklerini içerir. Bu özelikler cihazınızda ilk açtığınızda etkinleştirilir ve cihaz kaybolma durumunda bir bilgisayar üzerinden telefonunuzun nerede olduğunu bulmanıza yarayan bir özelliktir. Bu özelliği de etkinleştirme kilidi ile devre dışı bırakabilirsiniz. Bu özellik telefon çalınması, satılması ve izinsiz kullanımı gibi durumları zorlaştırmaktadır.

Hatta Etkinleştirme kilidi ve iPhonumu Bul seçenekleri açık cihazları o şekilde teknik servise kabul etmemektedirler. Bu özellikler kapatılmadan teslim almamaktadırlar.

İkinci El iPhone Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ikinci el cihaz alıyorsanız (iphone 2. el cihaz alırken dikkat edilmesi gerekenler) dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var aşağıdaki adımları takip ederek telefonun satıcısından etkinleştirme kodunu kaldırmasını sağlayarak telefonu satın alınız aksi halde telefonu kullanamazsınız.
  1.  iCloud.com sitesini ziyaret ederek oturum açınız.
  2. "IPhone’umu Bul" seçeneğini tıklayın
  3. Kaç adet cihazınız varsa hepsini listeleyin.
  4. İşlem yapmak istediğiniz cihazı seçin.
  5. "Cihazı Kaldır" seçeneği ile kaldırın
  6. “Hesaptan Kaldır” seçeneğini seçin. 
Yukarıdaki işlemi yapmadığınız taktirde telefon kilidi ve eski mail adresi isteyecektir.

Etkinleştirme Kodu Nasıl Kırılır

Şimdi iPhone etkinleştirme kodu nasıl kırılır konusuna değineceğiniz. Fakat sadece yasal yolları kullanacağız.
Neden yasal yolları kullanıyoruz?
  • Telefon hırsızlıklarının önüne geçmek
  • Etkinleştirme kodunu kırmak için anakart ısıtma işlemi gibi işlemler telefonunuzu bir daha kullanılmayacak duruma getirebilir. Bu yüzden elinizdeki cihazdan da olmamak için yasal yolları tercih ediniz.


iPhone etkinleştirme kilidi

Burada karşınıza iki kavram çıkar.

  • Apple Kimliğiniz (telefonu kurarken girdiğiniz Eposta)
  • Apple Şifreniz (Oluşturduğunuz şifre)
Apple kimliğinizi unuttuysanız sahip olduğunuz mail adreslerini tek tek deneyebilir yada e-posta hesaplarınızda oturum açıp iCloud, iPhone'mu Bul kelimelerini arayarak hangi hesabı kullandığınızı teyit edebilirsiniz.

Eğer Apple kimliğinizi yada şifrenizi hiçbir şekilde hatırlamıyorsanız yapmanız gereken şey; telefonunuzu satın aldığınız Fatura ile birlikte Apple destek hattını arayarak telefonda sizi yönlendirdiği mail adresine gönderiniz. Daha sonra birkaç gün sonra [email protected] adresinden size bir kilit açma kodu gönderilecektir.

Dipnot: Bazı durumlarda eğer faturanız teyit edilemedi/geçersiz fatura gibi bir cevap gelirse bu sefer telefonu satın aldığınız yere giderek telefonunuzun toplan satın alınması sırasında kesilen fatura örneğini isteyiniz. (Distirbatör Faturası diye de geçer)

Distirbatör faturasında, satıcı adı adresi telefon numaları ile telefonu/tableti satın aldığınız zaman ve ürünün seri numalarının olması gerekmektedir. Bunları tekrar aynı mail adresine gönderdiğiniz zaman etkinleştirme kilidiniz gelecektir.

Farklı arayışlara girerseniz, telefonunuzun etkinleştirme kilidini kırdığınızı düşünüp telefonunuzu garanti dışı bırakabilir ve Apple sunucularına erişimi kısıtlı hale getirebilirsiniz. Apple sunucularına erişimi kapatılırsa etkinleştirme adımı geçilir fakat telefon özelliğini kullanamazsınız. Etkinleştirme kilidiniz Apple sunucularında saklanmakta sadece Apple tarafından yukarıdaki yöntem ile değiştirilebilmektedir.

iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma Video

Aşağıdaki video'da iphone etkinleştirme kilidi kırmayı video üzerinde anlatarak yapılıyor fakat bu açık kapatılmış durumda sadece örnek teşkil etmesi açısından ekliyoruz

Makalenin devamı için: iPhone Etkinleştirme Kilidi Kırma
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder