Sosyal Medya Hesabını Büyütün - Sosyal Medya Yönetim Araçları


Sosyal medya hesabını büyütmek ister misin? daha fazla kişiye ulaşma ve daha fazla takipçiye sahip olmayı ister miydin? En iyi Sosyal Medya yönetim araçlarını senin için derledik.

Peki ama nasıl? 

İnternet üzerinden ticaret yapıyor yada geçiminizi internet üzerinden sağlıyorsanız özellikle sosyal medya sizin eliniz kolunuz olmaktadır. Sosyal medyanın öncemi daha fazla kişiye ulaşma, marka bilinci oluşturma ve pazarlama aşamasında sizin için bulunmaz bir nimettir. Hal böyle olunca 100-200 takipçili bir hesap kullanmaktansa 10.000 takipçili bir hesabı yönetmek istemez misiniz?

İşte burada devreye Ücretsiz sosyal medya yönetim araçları giriyor. Bu fikri daha önce duydun mu? Eğer duymadıysan ve daha önce kullanmadıysan birbirinden işlevsel sosyal medya yönetim araçlarını sizler için sıraladık.

HootSuite

Sosyal medya yönetim araçlarından ilki, Hootsuite'den bahsetmek istiyorum. Oldukça işlevsel ve yararlı bir program olan Hootsuite en çok bilinen ve kullanılan araçlardan birisi. 

Hootsuite uygulamasına tüm sosyal medya profillerinizi ekleyerek senkronize edebilirsiniz ve sosyal medya profillerini tek bir yerden yönetebilirsiniz. HootSuite hem zamanınızdan tasarruf hem de hesaplarınızı organize etmesi  bakımından büyük bir avantaj.

Örneğin Tinder, Facebook, Instagram hesaplarınızın birisine girerek paylaşım yapmak yerine Hootsuite uygulamasına girerek tek bir yerden tüm hesaplarınıza aynı anda paylaşım yapabilirsiniz yada sosyal medya hesaplarınız üzerinde gelecek bir zamana planlama yaparak otomatik paylaşım yapabiliyorsunuz.

Buffer

Sosyal medya yönetim araçlarından ikincisi, Buffer. Facebook, Linkedin, Twitter, Instagram, Pınterest gibi sosyal medya hesaplarınızı senkonize edip tek bir platform üzerinden hesaplarınızı kontrol edebilir ve ileri tarihli paylaşımlar planlayabilirsiniz.

Buffer ne işe yarar
Buffer az önce tanıttığımız Hootsuite'e oldukça benzer mantıkla çalışmaktadır. Sadece arayüzünde ufak farklılıklar vardır onun haricinde Tweet ve postlarımızı isterseniz önümüzdeki bir yıl otomatik paylaşacak şekilde planlayabilirsiniz.

Buffer uygulaması size ek olarak paylaşımlarınız ile ilgili analizler sunarak kaç beğeni ve paylaşım yapıldığını görmenize olanak sağlar.

TweetDeck

Sosyal medya yönetim araçlarından üçüncüsü olan TweetDeck’ten bahsedecek olursak, Twitter ve Facebook hesaplarının yönetimi üzerine tasarlanmış olup Twitter tarafından satın alınmış ve genellikle Twitter yardımcı uygulaması olarak kullanılmaktadır. Windows, mac ve Chrome tarayıcılarında eklenti olarak da kullanabileceğiniz gibi web sayfası üzerinden de Twitter hesaplarını, aramaları veya kişileri tek sayfa üzerinden takip etme kolaylığı sağlamaktadır.

Tweetdeck ne işe yarar.
TweetDeck’te de, eş zamanlı olarak, hesaplarını kontrol edebiliyor, yazılarınızı zamanlayabiliyorsunuz. Sosyal medya hesabını kasmak için "deck grupları" bulabilir kısa zamanda twitter sosyal medya hesabınızı büyütebilirsiniz.

Sendible

Sendible ücretsiz olarak sınırlı süre kullanabileceğiniz sosyal medya yönetim araçlarından birisi. Her gönderiyi, yorumları ve mesajları otomatik olarak analiz eder dikkat etmeniz gereken yerleri özellikle bildirim ile size haberdar eder. Eğer sosyal medya hesabı üzerinden ticaret yapıyor ve hesabınızı büyütmeye çalışıyorsanız bu analizler sizin işinizi görecektir.

sendible nasıl kullanılır
sendible nedir
Bir sosyal medya sitesindeki birden çok hesabınızı aynı anda ekleyebilir ve eklediğiniz tüm hesaplara aynı anda gönderi yapabilirsiniz. Sendible'de ekstradan Wordpress, Blogger, Tumblr, Youtebe, Linkedin platformları da bulunmakta yaklaşık 40 adet hesap ekleme seçeneği sunmaktadır.

Sendible sosyal medya aracı ile yine diğerlerinde olduğu gibi ileri tarihe planlayabilirsiniz.

 Aylık ücreti 99 Dolardır. 30 gün ücretsiz deneme imkanı sunmaktadır.

[wprs-pros] Tarayıcı eklentisi, Telefon uygulaması, Aylık uygun ücret
[wprs-cons] Aylık ücret yüksek
SocialPilot

SocialPilot, birden fazla müşteri sosyal medya hesabını tek hesaptan yönetmenizi sağlayan ve hesapları organize edebilen bir sitedir. Öne çıkan özellikleri ise, içerik önerileri sunmasıdır. Eğer sosyal medya hesaplarını büyütme yollarını arıyorsanız, SocialPilot'u deneyebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınız için ilgi çekici içerikler oluşturmanıza yardımcı olmaktadır. 

Tarayıcılar ile entegre olabilmekte ve her tarayıcı için uygulaması vardır bunun yanında Android ve Ios cihazlar için de uygulamaları ile telefonunuzdan dilediğiniz zaman takip edebilirsiniz.

[wprs-pros] Tarayıcı eklentisi, Telefon uygulaması, Aylık uygun ücret
Post Planner

PostPlanner , Sosyal medya hesaplarını büyütmek isteyen marka ve kişiler için en kullanışlı uygulamalardan birisidir. Takipçilerinize ulaşmak sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlar yapmayı sizin için oldukça kolaylaştırmaktadır.

Post Planer ile Viral içerik bulun.
PostPlanner sosyal medada paylaşacağınız ilgi çekici mesajlar bulmanızı kolaylaştırarak doğru içeriği bulmanızı sağlayacaktır. İçerisinde farklı viral içerik örneklerini de görebilirsiniz.

Viral içeriklerin önemini bilmiyorsanız google üzerinde kısa bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz.

SEMRush

Dijital pazarlama söz konusu olduğunda SEMrush tek geçerim. Çoğu sitenin ücretli sunduğu pek çok hizmeti ücretsiz olarak sunan SEMrush sosyal medya odaklı bir platform olması yanında, son bir yılda üst düzey sosyal medya pazarlaması için birçok yeni özellik ortaya koydular. 

Sosyal medya üzerinde marka takibinizi yapabilir ve satılşarınızı artırabilirsiniz. Örnek olarak rugan ayakkabı satıyorsanız eğer, "Rugan ayakkabı" kelimesini takibe alarak internet üzerinde "rugan ayakkabı" kelimesi ile ilgili birisi yorumda bulunursa bu panelinizde gözükür ve araya girerek reklamınızı yapabilirsiniz. Nokta atışı yaparak reklamlarınızı yapmanın yanı sıra, web site sahipleri tarafından da yaygın şekilde kullanılmaktadır.

Yeni kullanıma sunulan sosyal medya paketi, sosyal medya yayınlarını planlamanızı ve izlemenizi sağlar. Sosyal paylaşım için gönderileri planlamak, planlamak ve oluşturmak için Sosyal Medya Posteri aracını kullanabilirsiniz. Öte yandan, Sosyal Medya İzleyicisi raporları analiz etmek, izlemek ve üretmek için kullanılabilir. Ayrıca rakiplerinizi büyük sosyal medya kanallarında takip edebilir ve analiz edebilirsiniz.

Sosyal medya profillerinizi bağlayarak otomatik olarak gönderilerinizi SemRush üzerinden yapabilirsiniz.

Sonuç

Ücretsiz olarak Buffer ve Semruh uygulamasını tavsiye ederiz. Ücretli olarak yine Semrush ücretli paketi, Sendible ve Hootsuite uygulamarını tavsiye ediyoruz. 

Kafanıza takılan soru, görüş ve önerileri aşağıdan bize ulaştırabilirsiniz.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder