Yaz Tatili İçin Gidilebilecek Ülkeler


Yaz tatili için gidilebilecek ülkeler denilince akla, Kültür yada Deniz turizmi gelmektedir. Soğuk ve yorucu ayların yorgunluğunu üzerinizden atmak için yada balayı tatili için gidilebilecek ülkeleri araştırıyorsanız, bir kaç farklı tavsiye de bizden gelsin.

Her ne kadar deniz ve kültür turizmi açısından zengin bir ülke olsak da, farklı yerleri ve farklı kültürleri görmek farklı yemekleri tatmak istiyorsanız, bir gezi rehberine ihtiyacınız var. Biz de size bu ülkeleri tanıtmak için kolları sıvadık.

Hırvatistan

Hırvatistan son yılların popüler turizm ülkeleri arasında yerini alıyor. Özellikle son yıllarda turist patlamasına neden olan bir kaç neden var bunların ilki tüm dünyada en çok sevilen dizi olan Game Of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin çekildiği setleri görmek için ziyaretçi akınına uğruyor. Bir diğer neden ise, Mısır, Tunus,Libya gibi iç karışıklıktan çıkmış olan ülkeleri ziyaretten kaçınmaları diyebiliriz.

Hırvatistan'da gidilebilecek yerler arasında; deniz turizmi açısından da oldukça güzel plajları vardır.

Mljet Milli Parkı
Sadece Deniz turizmi değil, Milli parkları, şelaleleri gibi pek çok gidilebilecek yerleri de vardır.

Örnek olarak yukarıdaki Plitvice Gölleri gerçekten görülmeye değer bir yer. Bunun yanında Hırvatistan'ı özel kılan Araçlarınız ile gidebileceğiniz bir ülke olup valizleriniz ile havaalanlarında koşturmanıza gerek kalmayacak.

Kanarya Adaları

Yaz ayının en güzel geçtiği yer neresidir diye sorsalar, çoğu turistte Kanarya Adaları diyecektir. Kanarya adalarında muhteşem manzarası eşliğinde sörf de yapabilir,Los Cabos adasına bir tekne yolculuğu yapabilir yada Tenerife gibi diğer birbirinden güzel adaları da ziyaret edebilirsiniz.

Kanarya adalarının en güzel zamanları Ağustos ve eylül aylarıdır. Gittiğiniz zaman gezebileceğiniz harika plajları, ulusal parkları mevcuttur.

Yunan Adaları

Türkiye'den rahatlıkla gidilebilecek tatil yerleri arasında yer alan Yunan adaları; istediğiniz tarihe gemi turları yada özel turlarla yapabileceğiniz bu gezi için Türkiye'de faaliyet gösteren büyük Turizm acentelerinden bilgi alabilirsiniz. Sontorini, Rodos, Mikanos Midilli gibi meşhur adalarını ziyaret ederek karada da konaklayarak vakit geçirebilirsiniz.

Yunanistan'da plajı, yemekleri, gece hayatı ve misafirperver insanlarını mutlaka görmeye değer ve 4 günden az bir konaklama size yetmeyecektir.

Endonezya 

Endonezya'da son zamanların popüler turizm ülkelerinden birisi.  Endonezya'da görülmesi gereken yerler farklı bir kültüre sahip olmasından dolayı bir hayli fazla ve dikkat çekici. 

Endonezya'ya yolunuz düşerse özellikle Sulawesi adasına da uğrayın, tropik bitki örtüsü ve hayvanları ile kendinizi hiç hissetmediğiniz kadar özgür hissedebilirsiniz.

Güneydoğu Asya'nın gidilebilecek şehirleri arasında yer alan Raja ampat, Flores adası, trojaland, Yogyakarta ve Bali konaklama ve fiyatların uygun olmasından dolayı son zamanlarda oldukça turist akınına uğramaktadır.

İspanya

İspanya'da gidilebilecek yerler denilince akla gelen, Gotik Mahallelerinin labirent geçitlerinden, Picasso Müzesi'ne kadar. Antoni Gaudi'nin mimari harikası ve şehrin her mideye hitap eden birinci sınıf gastronomi sahneleri akla gelmektedir.

İspanya'da pek çok kültürel ve tarihi cazibe merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda bölgenin Akdeniz iklimine  ve modaya uygun gece hayatı da görülmeye değerdir.

Aşağıdaki Galeri; Barselona, Madrid, Cordoba, Granada, Sevilla, Valencia, Bilbao, Ibiza, Kanarya Adaları'ndan oluşmaktadır.

Bunun yanında meşhur ibiza ve  5-6 kilometreyi bulan şehir plajlarına sahip ülke yaz turizmi açısından da oldukça popülerdir.

İspanya'nın Popüler destinasyonları Madrid, Valensiya ve Sevilla'dır.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder