iPhone İnstagram Video İndirme - Kestirmeler

iPhone İnstagram Video İndirme

İphone tablet veya telefonunuzda, bazı iş ve işlemleri bir tıklama ile yapabileceğinizi biliyor muydunuz? En azından instagram'dan bir tıklama ile video indirebilirsiniz yada Youtube'dan telefona video indirebilirsiniz.. IOS 12 güncellemesi ile birlikte gelen "Kestirmeler" uygulaması ile yapabilirsiniz. Şimdi size kestirmeler uygulamasını tanıtarak neler yapabileceğizden bahsedeceğim.
iPhone Kestirmeler uygulamaları

Kestirmeler Nedir? Ne İşe Yarar?

Kestirmelir, uygulama içinde farklı işlevleri kısayolunu ekleyerek kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bunlar arasında video indirme, çeviri, şarkı listelerini çalma, siri ile kontrol, iş anımsatıcıları, fotoğraf kıpıcı, dosya indirici, metin okuyucu, fotoğrafı gif (hareketli resim) formatına çevirici gibi farklı kestirmeleri mevcut.
Bu kestirmelerden dilediğinizi kısayol olarak ekleyip tek dokunma ile işlemlerinizi halledebilirsiniz. 

Bunun yanında kendi kestirmelerinizi oluşturabilir işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Birden fazla işlemi (örneğin tek dokunma ile hem alarm kurup hem not ekleyip, telefonu sessize alıp hem de posta gönderebilirsiniz.. yaratıcılık size kalmış) bir araya getirip oluşturacağınız kestirme ile günlük görevlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Kestirmeler' indirmek için tıkla

En Popüler Kestirmeler

İphone cihazınız için en popüler kestirmeleri siniz için bir araya tıkladık aşağıdaki bağlantılara tıklayarak cihazınıza kısayolu ekleyebilirsiniz.

İnstagram Video İndir Kestirmesi

Birçok insanın en çok işine yarayacak kestirme "instagram video indirme" kestirmesidir. indirmek istediğiniz kestirme linkini kopyala ve İnstagram video kestirmesine tıkla, video galeriye kaydedilmeye başladı bile bu kadar.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Arka Planda Youtube Video Oynatma Kestirmesi

Şüphesiz Youtube'da şu ana kadar en büyük eksiklik gördüğümüz arkaplanda videoların oynatılmamasıdır. Bu kısayol ile artık arkaplanda Youtube çalıştırabilirsiniz.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Spotify Kestirmesi 

Bu kestirme Siri'ye söyleyeceğiniz bir şarkıyı Spotiyde çalmak için kullanılmıktadır. İşinizi kolaylaştıracak güzel bir kestirme. Kütüphanenizde olması gerekenlerden birisi.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Üye Olmadan İçereği Okuma Kestirmesi

Birçok forum sitesinde içeriği görmek için üye olun şeklinde uyarı çıkmaktadır. Bu kestirme ile üye olmadan sitenin içeriğini görebilirsiniz.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Youtube Videolarını İndirme Kestirmesi 

Artık iPhone kullanıcıları da telefonuna zahmetsizce Youtube girmeden tek dokunma ile video indirebilecek. Yapmanız gereken tek şey indireceğiniz URL adresini kopyalamak ve sonra otomaik olarak video galeriye kaydedecektir.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Fotoğraf Boyutlandırma Kestirmesi 

Sosyal medyada paylaşacağınız bir resim bazen farklı ebadlarda olabiliyor. Tek tuş ile fotoğrafı boyutlandırıp paylaşabilirsiniz bilirsiniz.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Sabah Rutini Kestirmesi

Sabah rutininiz için gelişmiş bir kestirme. Bu kestirme size haber okur, Homekit uygulamalarını açar, Yapılacaklar listesini okur, Hava ve yol durumunu gösterir.

Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Web Sitelerinden Resim URL adresleri Kestirmesi

Bu kestirme web sitelerindeki resimlerin URL adreslerini kopyalamanıza imkan sağlamaktadır.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.

Kaç Kelime Kestirmesi

Bu kestirme makaledeki kelime sayısını hesaplamaya yaramaktadır.
Kestirmeyi edinmek için tıklayın.


Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder