Seo Nedir


Arama motoru optimizasyonu , web sitenize gelen ziyaretçileri arttırmanın en başarılı ve uygun maliyetli yollarından biridir . İşletmeler, SEO'yu pazarlama stratejilerinde birincil faktör olarak belirlemektedir. Peki daha yaygın olarak kullanıldığı gibi arama motoru optimizasyonu veya SEO nedir? Basit bir ifadeyle, arama motoru optimizasyonu , bir web sitesinin arama motorlarındaki sıralamasını artırma işlemidir . Bir web sitesinin sıralamasını arttırmak, ziyaretçilerin artmasına ve genellikle daha fazla iş yapılmasına yol açar.

Böylece SEO , arama motorunun düzenli ve ücretsiz sonuçlarını etkiliyor. SEO en iyi uygulamaları, yanlış alaka düzeyi oluşturmak için püf noktaları kullanarak bir arama motorunu kandırmaya çalışmaz . Ancak SEO, arama yapanları ve niyetlerini anlamaya odaklanır. Arama motoru optimizasyonu , potansiyel müşterilerinizin karar alma sürecinde kullandıkları kelimeleri anlamanıza yardımcı olur .

 Ardından, bu kelimeleri web sitenizin telif hakkı ve programlamasına uygularsınız . Sıralamanızı arttırmanın yanı sıra , şirketiniz için SEO kullanmanın birçok yararı vardır. İlk avantaj, daha geniş kapsamlı arama terimleri için daha fazla görünürlük kazanmasıdır . Bu şekilde, web siteniz birçok farklı arama ve arama türü için görünürlüğü ve arama motorlarını artırır . Bu , web sitenize gelen ziyaretçilerde çarpıcı bir artışa yol açar .
 Artan ziyaretçilerin tipik sonucu iş artışıdır. Arama motorlarında artan sıralama ve görünürlük avantajının bir yan faydası, marka bilinirliği ve güvenilirliğidir. Araştırmacılar, arama sonuçlarına güvenir ve daha fazla görünen şirketler, arama yapanlar için daha fazla güvenilirliğe sahiptir. Tabii ki, Google gibi arama motorlarına aşina değilsinizdir . Ama ben bu çok tanıdık sürecin SEO terminolojisi boyunca size yol göstereceğim . İlk olarak, anahtar kelime.
 Anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği , SEO’nun ana odağıdır. Anahtar kelime, arayanın cevap bulmak için arama kutusuna yazdığı şeydir . Bir örnek Miami'deki en iyi restoranları aramaktır. Potansiyel müşterilerin veya müşterilerin kullandığı anahtar kelimeleri bilerek , bunu içeriğimizde kullanabiliriz. İkincisi, anahtar kelime arama kutusuna yazıldığında , arama motoru sonuçları bulmak için bir algoritma çalıştırır. Bir algoritma sadece bir bilgisayar tarafından işletilen otomatik bir kurallar veya hesaplamalar kümesidir .

İnternette milyarlarca web sayfası olduğundan bu çok önemlidir . Algoritma, bir arama motorunun en iyi sonuçları bulmak için karmaşık bir işlem serisi çalıştırmasını sağlar . Üçüncüsü, bu sonuçlar arama motoru sonuç sayfasında veya SERP'de sunulmuştur. Bu SEO hedefidir. SERP, arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamalarındaki alakalı anahtar kelimeler için görünür olmak . Dördüncü olarak, sonuçlara baktığınızda, sunulan her web sitesinin veya dosyanın tutarlı bir biçime sahip olduğunu görürsünüz . Mavi bağlantı, sayfanın adresi ve sayfayı tanımlayan metin.
Buna pasajı denir. Snippet, her web sayfasının içeriğini adil bir şekilde sunmanın veya tutarlı bir şekilde sonuçlanmanın bir yoludur . İşte orda. Artık her gün veya günde birden fazla kez yaptığınız bir işlemin SEO endüstrisi terminolojisini biliyorsunuz
Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder