Para Kazanma Tecrübeleri

  Günümüzün YTL milyonerleri paralarını piyangodan kazanmadılar, hepsinin de uyguladığı birkaç basit kural var sadece. Para elde edilebilecek bir yol seçmek, servet sahibi olmanın yüzyıllardır kanıtlanmış bir yolunu uygulamak, ve kararlı/tutarlı olmak.
  Aşağıdaki kitaplar, bu yol yordamları size gösterecek olan kitaplardan. Bu kitaplardaki en ufak bir tecrübe dahi size internetteki bir kaç bin tık'tan, eposta okumalarından ya da internet kumarhanelerinden daha çok kazandıracaktır. Önce bu tecrübeleri aklımızda bir yere not etmemizde oldukça fazla yarar var.

Amazon.com ve Yaratıcısı Jeff Bezos
Dünyayı Değiştiren iş Modelinin Soluk Kesen Gerçek Öyküsü
 - Robert SPECTOR

  Büyük başarıların kazanılmasındaki en büyük etkinin insanın içindeki istek ile heyecan olduğunu anlatması açısından çok önemli ve okuyan herkesin tavsiye ettiği bir kitap bu.
 Kimbilir her gün kaçımızın aklından amazon.com kadar büyük olabilecek fikirler geçiyordur ama kaderin cilvesi olsa gerek büyük başarılar başlangıç zamanlarında her zaman küçük ve önemsiz görünmüşlerdir. İnsan Jeff Bezos'un kitabını okuduktan sonra aklına gelen fikirleri bir kenara atmakta zorlanıyor gerçekten de.
  Bir e-ticaret devinin gerçek anlamda bir garajdan çıkmasından aşama aşama karşılaştığı zorlukları ve bunları nasıl aştıklarını anlatan ve elinizden bırakmayı istemeyeceğiniz bu kitabı internet üzerinde iş yapmayı düşünüyorsanız en azından kendinize yeni ufuklar çizmesi için okuyun...

Parasal Zekâ - Hakan TURGUT
  Birine 10 YTL nakit para vereceğinize bu kitabı verebilirsiniz, çünkü paranın nasıl yönetileceğini, nasıl kazanılacağını, nasıl harcanmayacağını, nasıl tasarruf edileceğini ve nasıl yatırıma dönüştürüleceğini anlatıyor. 10 YTL'leri 100 binlerce YTL'ye dönüştürmenin bilimsel kurallarını...
- Finansal planlama yaparak hayallerinize ulaşmak;
- Borçlarınızdan kurtulmak;
- Doğru ve kârlı yatırımlar yapmak;
- Para kazanma yeteneğinizi geliştirmek;
- Ev ve araba satın almanın püf noktalarını öğrenmek;
- Sizin para için değil, paranın sizin için çalışmasını sağlamak.
Not: Bu "Parasal Zeka" kitabını, "Zengin Baba - Yoksul Baba" ve "Babil'in En Zengin Adamı" kitapları ile birlikte okumanızı özellikle öneririm. George S Clason'un "Babil'in En Zengin Adamı" ("Babil'in Kervan Taciri") benim bu konulara dair okuduğum ilk kitaptı ve gerçekten de çok faydasını gördüm. Bahsettiğim bu iki kitap da örnekler ve önerilerle konuyu açıp çeşitlendiriyor.

Zengin Baba Yoksul Baba - Robert T Kiyosaki / Sharon L Lechter
 Yoksullardan ve Orta Sınıftakilerden Farklı Olarak Zenginler Çocuklarına Para Hakkında Neler Öğretir?
 J.P. Morgan şirketi diyor ki: Zengin Baba Yoksul Baba'yı zengin olan ve olmak isteyen herkes okumalı!
 Zengin Baba, Yoksul Baba'yı okuduktan sonra zengin olmak için yüksek bir gelire sahip olmanız gerektiği saplantısı yerle bir olacak.
 Evinizin bir aktif varlık olduğuna inancınız sarsılacak, çocuklarınıza para kazanmanın yollarını öğretmek için okuldaki sisteme güvenemeyeceğinizi göreceksiniz.
 Aktif ve pasif varlıkları yeniden tanımlayacaksınız.
 Çocuklarınızın gelecekte finansal başarı sağlamaları için parayla ilgili onlara öğretmeniz gereken her şeyi öğreneceksiniz.
 Robert Kiyasaki insanlara insanlara milyoner olmayı öğretir.. Ona milyoner öğretmen denmesinin nedeni bu.
 "İnsanların maddi sıkıntılar içinde boğuşmasının nedeni, okulda geçirdikleri onca yıl boyunca para konusunda hiçbir şey öğrenmemeleri. Sonuçta para için çalışmayı öğrenirler ama parayı kendileri için çalıştırmasını hiç bilmezler."

Bugün Zengin Ol / Zenginliğin Sırrı Çözüldü - Ece VAHAPOĞLU
 Okulda öğrendiklerinizle hayatta başarılı olamazsınız! Neyse ki hayatı "zengin" yaşamak için, okul gibi bir kitabınız var artık. Kitabın "ekonomik özgürlük müfredatı"nda neler var?
- Önce dünyanın ve Türkiye'nin en zenginlerinden fikirlerini okuyacaksınız.
- Sonra "finansal zekâ"nızı tanıyacaksınız.
- Zenginlik zincirinin dört halkası bir sonraki konu.
- Girişimci olmayı ve kendi işlini kurmayı da inceliyoruz.
- "Gönül zenginliği" ve yaşama sanatı da programda var.
- En sonunda "en iyi bildiğiniz şeyi" görüşüyoruz: kazandığınız parayı harcamak! "Bugün Zengin Ol", bir günde zengin olmayı değil, zengin olmak için bugünden başlayarak farklı bir şeyler yapmayı anlatıyor. "Zengin olmak öğrenilebilir" diyor. Kitap hazırlanırken Rahmi Koç, Sakıp Sabancı, Ferit Şahenk, Ahmet Zorlu, İshak Alaton, Kadir Has, Kemal Şahin, Hüsnü Özyeğin, Asım Kibar ve Saffet Ulusoy ile görüşüldü. Bu kitabı okuduktan sonra kimse size "O kadar akıllıysan niye paran yok?" diyemeyecek!.

Boru Hattından Esinlenme - Burke HEDGES
 Şu anda son yılların en verimli ekonomik çağını yaşamaktayız. Ancak, hala milyonlarca insan bir bordrodan diğerine günlerini sayarak, ve borçlarını karşılamak için her geçen gün daha uzun mesai yaparak yaşamakta.
 Neden? Çünkü yanlış bir gelir planını benimsemiş durumdalar? Zamanına-Karşılık-Para-Tuzağına düşmüş durumdalar. Siz de çok iyi bilirsiniz bu planı. Bir günlük çalışmaya karşılık bir günlük ödeme. Veya bir aylık çalışmaya karşılık bir aylık maaş. Kulağa tanıdık geliyor değil mi?

Siz Bir Şirketsiniz - Burke HEDGES
 Siz, Bir Şirketsiniz, kendi şirketinizin kurucusu, başkanı, ve şirket hisselerinin tümüne sahip olduğunuz fikrine dayanıyor. Bu nedenle iyi düşünmelisiniz. Bu kitaptaki 10 Prensip sizi, kendinizi iyi işletilen, karlı bir anonim şirket gibi düşünmek konusunda cesaretlendiriyor.
 Bu kitaptaki 10 basit prensibi öğrenerek ve uygulayarak hayatınızın her alanında daha değerli olabileceksiniz. Değeriniz arttıkça işinize daha güvenle bakacak, daha üretken olacaksınız, aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok yakınlaşacak, kişisel ve mesleki yaşamınızda daha mutlu olacaksınız.

Amazon.com ve Yaratacısı Jeff Bezos / Dünyayı Değiştiren İş Modelinin Soluk Kesen Gerçek Öyküsü - Robert SPECTOR
 Amazon.com hayal ettiği herşeyi başaracak mı?
Yoksa, internet tarihinde bir dipnot olarak mı kalacak?
Veya her ikisi mi?
 Jeff Bezos, amazon.com ile dünyanın daha önce hiç görmediği bir şeyi kurdu. İnternet'in en tanınmış markasını yarattı, dünyanın en zengin adamlarından biri oldu. Yakın zamanda, Time dergisi tarafından Yılın Adamı seçildi ve "sanal ticaretin kralı" olarak taçlandırıldı. Yine de, bütün başarısına ve basının ilgisine rağmen, amazon.com'un asıl öyküsü gerçekte hiç anlatılmadı. Gazeteci-yazar Robert Spector amazon.com'un inanılmaz yükselişini kaleme aldığı bu aydınlatıcı ve tarafsız öyküde, şirketin yaratılışının, sarsıntılı bugününün ve belirsiz geleceğinin perde arkasındaki sürükleyici gerçek öyüküyü gözlerimizin önüne seriyor...

Havadan Para Kazanmanın Yolları - Brian SHER
 Bazıları "hiçbir şey"le yola çıkıp "her şey"i elde ederler.
 Havadan Para Kazanmanın Yolları; hayallerini gerçekleştirip zengin olanların istediklerini nasıl elde ettiğini, diğerlerinin neden kaybettiğini, izlenmesi gereken yol ve yöntemleri de vererek anlatıyor.Tüm bu sırların öğrenmek isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir kaynak.

 
 
Hazır elim değmişken bir ufak not daha: Yeni çıkmış bir kitap var: "Kümesteki Kartal Neden Uçamaz". Yazarı Burak Büyükdemir. Kitabı okumayı yeni bitirdim ve internette bir e-ticaret girişimi yapmayı düşünenlere kesinlikle öneririm. Kitap çeşitli örneklerle ve akıcı bir dille Türkiye'deki internet girişimciliğini güzel önerilerle destekleyerek incelemiş. Fiyatı 7 YTL ve kolayca okunuyor.
 Bu sayfayı oluşturmaya ve bu bilgileri sayfaya yerleştirmeye yeni başladım. Ara ara sayfaya yeni bilgiler ekleyerek güncelliyor, yeni yazılar yazmaya çalışıyorum...

Tepkiler:

0 yorum:

Yorum Gönder